REKLAMA
Znaleziono 1536 wyników
Do Olsztyna znowu można dojechać pociągiem z Braniewa i Ostrołękiartykuł
Pokaż artykuł
Do Olsztyna znowu można dojechać pociągiem z Braniewa i Ostrołęki
Wracają pociągi z Olsztyna do północnej części woj. warmińsko-mazurskiego oraz ze Szczytna do Chorzel. Mieszkańcy Braniewa, Dobrego Miasta czy Wielbarka ponownie będą mogli skorzystać z kolei. To efekt prac zrealizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za łączną kwotę ponad 460 mln zł netto, w tym ze środków budżetowych PLK S.A. oraz pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
PKP PLK przebudowało perony na kolejnych 14 stacjach i przystankach w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK przebudowało perony na kolejnych 14 stacjach i przystankach w woj. pomorskim
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z przebudowanych peronów na 14 stacjach i przystankach w woj. pomorskim. Lepszy dostęp do kolei jest m.in. w Kartuzach oraz na trasach Chojnice – Kościerzyna i Gardeja – Kwidzyn. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie poprawiają komfort obsługi osób podróżujących koleją w regionie.
Nowa, ogromna inwestycja PKP Intercity w Przemyślu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa, ogromna inwestycja PKP Intercity w Przemyślu [WIZUALIZACJE]
W Przemyślu, w województwie podkarpackim, powstanie nowoczesne zaplecze techniczne dla pociągów PKP Intercity. Obiekt zapewni pełną obsługę techniczną i mycie składów. Będzie miejscem pracy dla 150 nowych pracowników. To w efekcie przyniesie korzyść podróżnym – pociągi podstawiane na dworcu będą doskonale przygotowane do pokonania nawet najodleglejszych tras w kraju.
Koleje Dolnośląskie po pierwszym przeglądzie P4 w nowej hali serwisowej w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie po pierwszym przeglądzie P4 w nowej hali serwisowej w Legnicy
Do tej pory Koleje Dolnośląskie zlecały przeglądy czwartego rzędu podmiotom zewnętrznym. Teraz po dolnośląskich torach jeździ pierwszy pociąg, który przeszedł przegląd P4 w nowej hali serwisowej przewoźnika, która zlokalizowana jest w Legnicy.
PKP Intercity ogłosiło wielki przetarg na piętrowe elektryczne zespoły trakcyjneartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity ogłosiło wielki przetarg na piętrowe elektryczne zespoły trakcyjne
PKP Intercity ogłosiło postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na zakup 42-piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi połączeń krajowych, z możliwością domówienia kolejnych 30 pociągów. To pierwsze tego typu pojazdy w parku taborowym przewoźnika i największe zamówienie, biorąc pod uwagę obejmującą go liczbę pociągów zespolonych oraz wartość – prawie 10 mld zł brutto w opcji podstawowej.
Koleje Dolnośląskie gotowe na paliwo przyszłości. Chcą kupić pociągi na baterie i wodórartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie gotowe na paliwo przyszłości. Chcą kupić pociągi na baterie i wodór
Niespotykane na kolei postępowanie na nowe pociągi ogłosiły Koleje Dolnośląskie. Może go wygrać… dwóch producentów, którzy w ciągu dwóch i pół roku będą musieli dostarczyć prototypy łącznie czterech pojazdów. Mają być napędzane dwoma systemami – zarówno z sieci trakcyjnej, jak i dowolną inną technologią. Jedynym założeniem dla drugiego rodzaju napędu ma być bezemisyjność.
Coraz bliżej powrotu pociągów na linię kolejową nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej powrotu pociągów na linię kolejową nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego
Jest szansa, że już wkrótce powrócą pociągi osobowe na kolejną linię kolejową na terenie Dolnego Śląska. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Wrocław, po 19 latach ruszy modernizacja linii kolejowej nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego.
Ruszają prace nad kolejnym podziemnym tunelem w Łodzi. Tym razem dla pociągów Kolei Dużych Prędkości [WIZUALIZACJE + MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszają prace nad kolejnym podziemnym tunelem w Łodzi. Tym razem dla pociągów Kolei Dużych Prędkości [WIZUALIZACJE + MAPA]
W Łodzi powstanie kolejny podziemny tunel kolejowy. Tym razem dla pociągów Kolei Dużych Prędkości (KDP). Spółka Centralny Port Komunikacyjny, która zajmuje się również budową KDP w Polsce, właśnie ogłosiła przetarg na pierwsze prace budowlane. Prace nad jego budową podzielono na kilka etapów.
POLREGIO S.A. zainwestuje 40 mln zł w Skarżysku-Kamiennejartykuł
Pokaż artykuł
POLREGIO S.A. zainwestuje 40 mln zł w Skarżysku-Kamiennej
POLREGIO S.A. zainwestuje w Skarżysku-Kamiennej. Firma wybuduje halę utrzymania taboru kolejowego. Koszt inwestycji wyniesie 40 mln zł. Przedsięwzięcie powstanie na terenie podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".
Województwo podlaskie – PKP PLK S.A. podsumowują rok 2024artykuł
Pokaż artykuł
Województwo podlaskie – PKP PLK S.A. podsumowują rok 2024
Ubiegły rok przyniósł konkretne efekty w regionie – najważniejsze to nowa stacja w Białymstoku i szybsze podróże do Warszawy. PKP PLK S.A. działa także w skali lokalnej poprzez budowę nowych przystanków czy prace przy utrzymaniu prawidłowego stanu torów, które zapewniają dobrą komunikację i zmniejszają wykluczenie mniejszych miejscowości. Przed nami kolejne wyzwania, w tym modernizacja trasy Białystok – Ełk i linii do Łomży.
Przetargi za ponad 6 mld zł dla lepszych podróży kolejąartykuł
Pokaż artykuł
Przetargi za ponad 6 mld zł dla lepszych podróży koleją
Modernizacja trasy Gdynia – Lębork, budowa nowej linii Szczyrzyc – Tymbark, a także modernizacja linii Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Sandomierz – Ocice – Padew. PKP PLK S.A. ogłosiły trzy przetargi o szacowanej łącznie kwocie ponad 6 mld zł. Inwestycje realizowane będą przy wsparciu środków unijnych i budżetowych.
Po ponad 30 latach pociągi powróciły na trasę ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po ponad 30 latach pociągi powróciły na trasę ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju [FILM]
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. Zapewniony będzie dogodny dostęp do kolei dla mieszkańców m.in. Bystrzycy, Lubachowa i Jugowic. Turyści zyskają atrakcyjne przejazdy w rejon Gór Sowich i rzeki Bystrzycy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały górską trasę za ok. 130 mln zł, współfinasowaną ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
Lepsze podróże po nowym moście na trasie Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Lepsze podróże po nowym moście na trasie Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica [ZDJĘCIA]
Remont mostu kolejowego nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim wszedł w najważniejszy etap. Specjalistyczny dźwig rozpoczął demontaż elementów stalowych przęseł. Prace wymagają zmian w ruchu pociągów. Obecną przeprawę zastąpi nowa konstrukcja zapewniając sprawne połączenia dalekobieżne m.in. Poznań – Kraków, Gdynia – Łódź – Kraków oraz połączenia regionalne Łódź – Drzewica. Zadanie realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o wartości ok 15 mln zł ze środków budżetowych.
Rozpoczęła się budowa nowego przystanku na linii kolejowej Wrocław – Opole [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęła się budowa nowego przystanku na linii kolejowej Wrocław – Opole [ZDJĘCIA]
Rozpoczęła się budowa przystanku na linii kolejowej Wrocław – Opole. Dodatkowy dostęp do kolei ułatwi podróże. Mieszkańcom szerokie przejście podziemne zapewni lepszą komunikację w mieście. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace w technologii ograniczającej zmiany w kursowaniu pociągów. Z nowego przystanku podróżni skorzystają w drugiej połowie 2025 r.
Czy w czerwcu ruszą pociągi z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Czy w czerwcu ruszą pociągi z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
Za ponad ćwierć miliarda złotych modernizowana jest stacja Ostróda [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad ćwierć miliarda złotych modernizowana jest stacja Ostróda [FILM]
Trwają prace przy przebudowie stacji Ostróda. W budowie są dwa perony oraz przejście podziemne, które połączy je z budynkiem dworca oraz drugą stroną miasta. Na perony z przejścia będą prowadzić windy, będące wygodnym ułatwieniem w komunikacji na stacji. W ramach zadania wymienianiane są tory, rozjazdy, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym, które zapewnią sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów w kierunku Iławy i Olsztyna. W budowie jest nowa nastawnia, wzmacniana jest również konstrukcja kamienno-ceglanego mostu nad rzeką Drwęcą.
Oława Zachodnia: widać perony i intensywne prace w przejściu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Oława Zachodnia: widać perony i intensywne prace w przejściu [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy osiedla Sobieskiego oraz pasażerowie z okien pociągów mogą obserwować postęp robót przy budowie przystanku Oława Zachodnia, w województwie dolnośląskim. Prace koncentrują się na przejściu podziemnym. Inwestycja zapewni lepszy dostęp do kolei oraz poprawi komunikację w mieście. Na projekt przeznaczono 13 mln zł z Programu Przystankowego.
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
PKP PLK za ponad 250 mln zł modernizują stację Ostróda [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK za ponad 250 mln zł modernizują stację Ostróda [FILM]
Trwają prace przy przebudowie stacji Ostróda. W budowie są dwa perony oraz przejście podziemne, które połączy je z budynkiem dworca oraz drugą stroną miasta. Na perony z przejścia będą prowadzić windy, będące wygodnym ułatwieniem w komunikacji na stacji. W ramach zadania wymienianiane są tory, rozjazdy, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym, które zapewnią sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów w kierunku Iławy i Olsztyna. W budowie jest nowa nastawnia, wzmacniana jest również konstrukcja kamienno-ceglanego mostu nad rzeką Drwęcą.
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonoszeartykuł
Pokaż artykuł
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonosze
W czerwcu czekają nas sprawniejsze podróże w Karkonosze. Poszerzyliśmy tunel na trasie Wrocław – Jelenia Góra, po której dziennie kursuje ponad 30 pociągów. Zastosowana technologia prac tunel w tunelu do minimum ograniczyła zmiany w komunikacji. Na inwestycję prowadzoną w masywie Góry Tunelowej przeznaczyliśmy ok. 130 mln zł ze środków budżetowych.
REKLAMA